Dažniausiai pasitaikantys Windows sutrikimai ir kaip juos pašalinti

Windows yra populiariausia operacinė sistema pasaulyje, tačiau kaip ir bet kuri kita technologija, ji nėra atspari problemoms. Čia yra keli dažniausiai pasitaikantys Windows operacinės sistemos sutrikimai ir patarimai, kaip juos pašalinti.

Lėtas kompiuterio darbas

Dažnas Windows sutrikimas – lėtas kompiuterio darbas. Dažniausiai tai atsitinka dėl pernelyg užsikrovusios atminties, per daug veikiančių programų fone arba senatvės. Tokiu atveju, galite bandyti uždaryti nereikalingas programas, išvalyti laikinus failus, atnaujinti programinę įrangą arba atlikti disko defragmentaciją.

Programos nesibaigia arba nereaguoja

Kartais Windows gali užstrigti ir nereaguoti į jūsų veiksmus. Tokiu atveju, galite pabandyti naudoti „Task Manager” (Užduočių tvarkytuvę) norint uždaryti programą. Jei tai nepadeda, galite iš naujo paleisti kompiuterį.

„Blue Screen of Death” (Mėlynas ekranas)

„Blue Screen of Death” (BSOD) yra rimtas Windows sutrikimas, kuris gali reikšti rimtas technines problemas. BSOD gali atsirasti dėl įvairių priežasčių, tokių kaip klaidingi draiveriai, sugedusi technika ar blogai sukonfigūruota programinė įranga. Tokiu atveju, svarbu atidžiai perskaityti klaidos pranešimą ir pabandyti išspręsti problemą, remiantis nurodyta informacija. Gali tekti atnaujinti arba iš naujo įdiegti draiverius, pašalinti arba atnaujinti problemas sukeliančią programinę įrangą, arba patikrinti kompiuterio techninę būklę.

Problemos su interneto ryšiu

Interneto ryšio problemos yra dažnos ir gali būti sukeltos įvairių priežasčių, tokių kaip netinkamos nustatymai, blogi draiveriai, problemos su tinklo įranga arba problemos su interneto paslaugų teikėju. Pirmiausia, patikrinkite, ar visi jūsų tinklo įrenginiai veikia tinkamai, ir iš naujo paleiskite maršrutizatorių. Jei tai nepadeda, galite pabandyti atnaujinti draiverius, patikrinti tinklo nustatymus arba susisiekti su savo interneto paslaugų teikėju.

Windows Update klaidos

Kartais gali kilti problemų, bandant atnaujinti Windows. Dažniausiai tai gali būti sukelta dėl problemų su interneto ryšiu, per mažai laisvos vietos diske arba klaidų sistemoje. Tokiu atveju, galite pabandyti iš naujo paleisti Windows Update paslaugą, išvalyti laikinąją Windows Update katalogą, arba naudoti „Windows Update Troubleshooter” (Windows Update klaidų šalinimo priemonė) problemoms išspręsti.

Visada svarbu atsiminti, kad prieš imdamiesi bet kokio sutrikimo šalinimo, turėtumėte turėti atsarginę kopiją savo duomenų, kad apsaugotumėte juos nuo galimų netekties. Jei sutrikimas yra rimtas ir negalite jo išspręsti patys, kreipkitės į profesionalų techniką.

Pirkinių krepšelis
Scroll to Top