Atkurti prarastus arba ištrintus kompiuterio duomenis gali būti sunki ir nelengva užduotis. Tačiau yra keletas metodų, kuriuos galite naudoti bandydami atkurti failus, kurie, kaip manėte, dingo visiems laikams.
Visų pirma reikia patikrinti šiukšlinę. Gali būti, kad ištrinti failai yra tiesiog perkelti į šiukšlinę.
Jei nerandate šiukšlinėje, tuomet reikia nustatyti, kokio tipo failas buvo prarastas arba ištrintas. Priklausomai nuo failo tipo, gali būti taikomos skirtingos jo atkūrimo strategijos. Pavyzdžiui, jei duomenys saugomi standžiajame diske ar kitoje keičiamoje laikmenoje, turėtumėte naudoti specializuotą programinę įrangą, kad galėtumėte nuskaityti įrenginį ir surasti visus ištrintus failus.
Jei failas buvo saugomas debesų saugykloje, pavyzdžiui, „Dropbox” arba „Google Drive”, jį gali pavykti atkurti atkuriant ankstesnę failo versiją. Tikslus procesas skirsis priklausomai nuo paslaugos, kuria naudojatės, todėl geriausia susirasti konkretaus paslaugų teikėjo instrukcijas.
Suradus ir atkūrus prarastus ar ištrintus duomenis, svarbu reguliariai kurti atsargines failų kopijas, kad jų neprarastumėte ateityje. Yra daug įvairių duomenų atsarginių kopijų darymo būdų, įskaitant išorinius kietuosius diskus, debesijos saugojimo paslaugas ir atsarginių kopijų kūrimo programinę įrangą. Kad ir kurį būdą pasirinktumėte, svarbu reguliariai daryti visų svarbių failų atsargines kopijas, kad išvengtumėte praradimo ateityje.
Turint omenyje šiuos patarimus, atkurti prarastus ar ištrintus duomenis kompiuteryje gali būti daug lengviau. Nesvarbu, ar naudosite specializuotą programinę įrangą, atsarginių kopijų darymo paslaugą, ar kitą metodą, būsite daug geriau pasirengę ateityje atkurti prarastus duomenis.