Mėlyno ekrano (BSOD) problemos. Kaip jas išspręsti?

Mėlynas ekranas, dar žinomas kaip „mirties ekranas” (Blue Screen of Death – BSOD), yra būdingas Windows operacinės sistemos gedimas, kuris gali atsirasti dėl įvairių priežasčių, pavyzdžiui, programinės įrangos ar aparatinės įrangos problemų, gedimų ar netinkamai įdiegtų tvarkyklų. BSOD gali sukelti nuostolių, jei nebuvo laiku padarytos atsarginės duomenų kopijos. Tačiau ši problema dažniausiai sprendžiama. Šiame straipsnyje apžvelgsime keletą dažniausiai pasitaikančių problemų ir pasiūlysime sprendimus, kurie padės jums išspręsti BSOD problemas.

Nuskaitykite klaidos kodą

Pirmasis žingsnis yra suprasti, kokia klaida sukelia BSOD. Klaidos kodas arba pranešimas, kuris rodomas BSOD metu, gali suteikti informacijos apie tai, kas gali būti problema. Šią informaciją galite naudoti, kad ieškotumėte sprendimo internete arba praneštumėte techninės pagalbos specialistui.

Atlikti įprastinį kompiuterio patikrinimą

Toliau atlikite įprastinį kompiuterio patikrinimą, įskaitant antivirusinės programinės įrangos skenavimą ir Windows Update. Taip pat patikrinkite, ar visi jūsų draiveriai yra naujausi. Seni ar sugadinti draiveriai gali sukelti BSOD problemas.

Atlikti „Safe Mode” paleidimą

Jeigu problema išlieka, bandoma įsijungti saugų režimą (Safe Mode). Windows Safe Mode yra minimalus sistemos paleidimas, kuris leidžia vartotojams identifikuoti ir pašalinti problemas, kurios gali sukelti BSOD.

Atkurti sistemą

Jei vis dar susiduriate su problemomis, galite pabandyti atkurti sistemą į ankstesnę būklę naudojant „System Restore“ funkciją. Tai leis jums grįžti prie taško, kai kompiuteris veikė be problemų.

Techninė pagalba

Jeigu vis dar nepavyko išspręsti problemos, rekomenduojama kreiptis į profesionalų techninės pagalbos specialistą. Jie gali atlikti išsamesnį gedimų nustatymą ir pasiūlyti konkrečius sprendimus.

Svarbu nepamiršti, kad mėlyno ekrano klaidos yra gana įprastos ir dažniausiai jas galima išspręsti namų sąlygomis. Tačiau, jei problema yra sudėtinga arba nesugebate jos išspręsti, visada geriau kreiptis į specialistą, kad būtų išvengta didesnių problemų.

Pirkinių krepšelis
Scroll to Top