OS legenda – Windows XP. Ar dar kažkas ją naudoja?

Windows XP operacinė sistema, išleista 2001 metais, yra viena iš pačių populiariausių ir ilgiausiai gyvavusių Microsoft produktų. XP įvedė daug naujovių ir tobulinimų, kuriuos vėliau perėmė sekančios OS. Tačiau praėjus beveik dviem dešimtmečiams nuo jos išleidimo, ar yra žmonių, kurie vis dar naudojasi šia OS?

Kodėl XP buvo tokia sėkminga?

 • Vartotojo sąsaja. Windows XP pristatė naują, spalvingą ir intuityvę vartotojo sąsają, kuri buvo drastiškai patobulinta palyginti su ankstesnėmis versijomis.
  • Stabilumas. XP buvo kur kas stabilesnė nei ankstesnės „Windows“ versijos, nes buvo pagrįsta „Windows 2000“ kodo baze.
  • Programinės įrangos suderinamumas. Dauguma programų, skirtų „Windows“ aplinkai, puikiai veikė su XP.

Kodėl kai kurie vartotojai vis dar naudojasi XP?

 • Sistemos reikalavimai. Senesni kompiuteriai gali neturėti pakankamai techninių galimybių palaikyti naujesnes „Windows“ versijas, todėl XP gali būti vienintelė galimybė.
  • Programinės įrangos suderinamumas. Kai kurios specializuotos programos gali veikti tik su XP.
  • Paprastumas. XP yra paprasta ir patikima, o kai kuriems vartotojams nereikia naujų funkcijų ar saugumo atnaujinimų.

Kokios problemos kyla naudojantis XP šiandien?

 • Saugumo klausimai. Microsoft 2014 metais nutraukė oficialų XP palaikymą, o tai reiškia, kad sistema nebegavo saugumo atnaujinimų. Tai padarė ją pažeidžiama įvairioms grėsmėms.
  • Programinės įrangos suderinamumas. Naujesnės programinės įrangos versijos dažnai nėra suderinamos su XP.

Ar dar kažkas naudojasi XP?

Nors oficialūs skaičiai rodo, kad Windows XP vartotojų skaičius sparčiai mažėja, kai kuriose srityse, pvz., pramonėje ar medicinoje, kur technika atnaujinama retai, XP gali būti naudojama dar ir šiandien. Tačiau tokie atvejai tampa vis retesni.

Windows XP yra legendinė operacinė sistema, kuri daro didelį poveikį kompiuterių istorijai. Nors dauguma vartotojų jau seniai atsisakė šios OS dėl saugumo ir suderinamumo klausimų, yra dar keletas sričių, kuriose ji gali būti naudojama. Tačiau su kiekviena diena XP tampa vis labiau istorija, o ne praktine realybe.

Pirkinių krepšelis
Scroll to Top