Operacinės sistemos (OS) – tai pagrindinė kompiuterio programinė įranga, kuri leidžia kitoms programoms ir vartotojui dirbti su kompiuteriu. Tačiau, kaip ir visos technologijos, OS turi savo gyvavimo ciklą. Bet ką reiškia, kai gaunamas pranešimas, kad jūsų OS nebepalaikoma? Ar būtina atsinaujinti?
Kai OS nebepalaikoma: ką tai reiškia?
Kai gamintojas praneša, kad OS nebepalaikoma, tai dažniausiai reiškia:
- Techninės pagalbos pabaiga. Jei susidursite su problemomis ar klausimais, gamintojas nebetęs techninės pagalbos ar konsultacijų šiai OS versijai.
- Atnaujinimų nebebus. Jokie atnaujinimai, tokie kaip saugumo pataisos, naujos funkcijos ar klaidų taisymas, nebus siunčiami į OS.
- Saugumo rizika. Be reguliarių saugumo atnaujinimų, OS tampa pažeidžiama įvairioms grėsmėms, pvz., kenkėjiškoms programoms ar įsilaužimams.
Ar būtina atsinaujinti?
Nors kiekvieno vartotojo situacija yra unikali, dažniausiai atsinaujinimas yra labai rekomenduojamas dėl šių priežasčių:
- Saugumas. Kaip minėta, OS, kurios nebepalaikomos, yra ypač pažeidžiamos. Saugumo spragos gali leisti kenkėjams įsilaužti į jūsų sistemą ir pavogti jūsų asmeninę informaciją.
- Programinė įranga ir suderinamumas. Laikui bėgant naujesnė programinė įranga ir paslaugos gali būti nesuderinamos su senesne OS versija.
- Naujos funkcijos. Atnaujinus OS, vartotojai gauna prieigą prie naujausių funkcijų, tobulinimų ir patobulinimų, kurie gali pagerinti vartotojo patirtį.
Nors kai kuriems vartotojams gali būti lengva ignoruoti pranešimus apie OS nepalaikymą ir toliau naudoti senąją sistemą, tačiau tai nėra patariama. Saugumo spragos, suderinamumo problemos ir prarastos naujų funkcijų galimybės yra tik keletas priežasčių, kodėl reikėtų rimtai apsvarstyti OS atnaujinimą. Atnaujinus sistemą, vartotojai ne tik pagerina savo kompiuterio saugumą, bet ir užtikrina sklandesnį ir patikimesnį darbą ateityje.